Apie mus

Esame Rugilė ir Justinas – jauna pora, ką tik baigusi Vilniaus licėjų. Nusprendėme, kad savo bendramokslių pėdomis ir apskritai dabartiniu Lietuvos jaunimo šablonu: baigus mokyklą iškart stoti į universitetą, nesivadovausime.

Visus šiuos metus keliausime po skirtingas pasaulio šalis savanoriaudami. Kuo ši kelionė ypatinga? Aplink pasaulį keliausime minimaliom piniginėm sąnaudom ir patirsime tikrąją aplankytų šalių kultūrą, nes visose šalyse savanoriausime įvairiose įstaigose tokiu būdu mainais gaudami apgyvendinimą ir maistą. Liepos 28 dieną išskridome į Angliją, kur du mėnesius dirbome Notingemo oro uosto bare. Per šiuos du mėnesius užsidirbome skrydžiams, vadinasi, per visus mūsų laukiančius metus pinigų išleisime tik tiek, kiek norėsime išleisti savo nebūtiniesiems poreikiams patenkinti.

Ilgi sovietmečio metai dabartinės Lietuvos brandžiają kartą paskatino užsisklęsti savyje ir bijoti bet kokių naujovių, o tai, be abejonės, yra perduodama ir jauniems žmonėms, kurie šiuo metu turi didžiulį skaičių galimybių pažinti pasaulį. Mums atrodo nesąžininga skatinti Lietuvos jaunuomenę eiti visiems žinomu keliu, kuriame, kaip teigiama, negalima klysti. Juk gyvenimas visai ne toks ir dešimtoje klasėje pasirinkti mokomieji dalykai neturėtų būti lemiamom tolimesnės gyvenimo kloties gairėmis, todėl manome, kad mūsų ryžtas galėtų paskatinti ir kitus jaunuolius pamatyti, kad galimybių ir kitokių būdų „būti suaugusiems“ vis dėlto yra.